Infolinia 887 118 118
Natalis Polska

Artykuły

Zabawy dla dzieci na wolnym powietrzu 2018-07-10

Dzieci uwielbiają korzystać z dobrodziejstw przyrody i spędzać czas na świeżym powietrzu.

Przeciwwskazania do porodu naturalnego 2017-04-26

Poród to moment niezwykle ważny zarówno dla rodzącej jak i jej dziecka. Wiele Pań decyduje się na wydanie niemowlęcia w naturalny sposób, siłami natury czyniąc to z pełną świadomością poświęcenia jakiego dokonują.

Fazy porodu – czyli poród krok po kroku 2017-04-26

Poród to moment najbardziej wyczekiwany nie tylko przez przyszłe mamy ale również pozostałych członków rodziny. To jednak kobiety wiążą z tym momentem najwięcej obaw niejednokrotnie nie mając pojęcia jak powinien on przebiegać oraz czego można się spodziewać.

Objawy porodu – kiedy rozpoznać, że to „już”. 2017-04-01

Termin porodu podawany przez lekarzy już na początku ciąży jest jedynie przybliżoną datą, która nie musi oznaczać, iż rzeczywiście nastąpi on tego dnia.

Techniki łagodzenia bólu porodowego 2017-02-01

Każda kobieta podczas porodu odczuwa ból, jest on nieodłączną częścią procesu przyjścia na świat nowego człowieka. Ważne jednak, by skutecznie zmniejszać jego nasilenie oraz oddziaływanie nie tylko na ciało ale również na psychikę matki.

Poród naturlany - w domu 2017-01-31

W ciągu ostatnich lat systematycznie wzrasta liczba kobiet dycydujących się na poród w domu. Choć trend ten staje się coraz bardziej wyraźny w społeczeństwie wciąż panuje przekonanie, iż poród naturlny odbywający się w domowym zaciszu może być niebezpieczny. Czy rzeczywiście istnieje tak wiele podstaw do obaw oraz co zrobić, gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie?

Narodziny dużego dziecka a poród naturalny 2017-01-28

Niemal każda kobieta już w czasie trwania ciąży zaczyna rozważać sposób w jaki chciałaby ją zakończyć. Często jednak podczas jej przebiegu pojawiają się powody, dla których możemy zmienić zdanie co do obranej wcześniej metody.